

ВІЙНА В УКРАЇНІ
Війна в Україні призвела до найбільшого переміщення цивільного населення в Європі з часів Другої світової війни
3:57 ранку, 24 лютого 2022 року
24 лютого 2022 року війна в Україні різко загострилася. Раптово всі 7,5 мільйона дітей по всій країні опинилися під серйозною небезпекою фізичної шкоди, сильного емоційного стресу та вимушеного переміщення. У столиці, Києві, та інших великих містах, таких як Харків, були чутні вибухи, які змусили дітей та сім'ї ховатися у підвалах та бомбосховищах. Зараз, наближаючись до свого третього року, війна спричинила масові переміщення, економічні збитки та людські страждання в країні. Організація Об'єднаних Націй зафіксувала 32 100 жертв серед цивільного населення, у тому числі 1800 дітей, які загинули або отримали поранення.





*імена, місцезнаходження та тематичні дослідження були змінені для захисту особистості
НАВЧАЛЬНИЙ ЦЕНТР РЕАГУВАННЯ
З тих пір Академія гуманітарного лідерства створила навчальний центр реагування — єдиний ресурс для матеріалів щодо реагування на конфлікти, розроблений в кооперації з нашими партнерами. Ми працювали над перекладом основних курсів українською, польською, румунською та іншими мовами. У цій статті ми висвітлюємо ці курси через досвід тих, хто постраждав. Продовжуйте або перейдіть до ресурсів за посиланнями нижче:
Вступ до написання пропозицій та звітів
Виїхавши з дому на Харківщині, 9-річний Микола* зараз живе разом з бабусею Дариною* у колишньому дитячому садку, переобладнаному в колективний центр для переміщених сімей. Сім'я ніколи не уявляла, що їх двічі за життя змусять покинути свій дім. Вперше — у 2014 році з Луганської області, залишивши після себе квартиру та невеликий заміський будинок, обидва перетворені на руїни. Потім вони вирішили оселитися на Харківщині, поки одного дня куля не пролетіла крізь скляне вікно їхнього будинку і мало не влучила в Миколу*. У цей момент родина зрозуміла, що їм потрібно виїхати звідти. Микола сказав, що його бабуся зараз отримує підтримку через Програму кейс-менеджменту, а спеціальний соціальний працівник активно вирішує їхні потреби та проблеми, організовуючи психологічні консультації та серію тренінгів із позитивного батьківства для бабусі хлопчика.
У відповідь на кризу важливо мати можливість визначити негайну потребу та розглянути варіанти задоволення цих потреб економічно сталим способом. Волонтери можуть розвивати досвід у подачі заявок на гранти та фінансову підтримку за допомогою курсів для написання пропозицій та звітів, таких як цей, доступний на Kaya.
Метою цього тренінгу є ознайомлення з процесами написання пропозицій та звітів. Ви зрозумієте, чому підготовка звітів та пропозицій є важливою і як її можна використовувати як для внутрішніх потреб організації, так і для залучення уваги донорів до програм. Ви ознайомитесь з ключовими елементами якісного звіту або пропозиції, а також з тим, як застосовувати відповідні вимоги до звітності донорів, використовуючи доступні механізми підтримки.
Курс щодо вивчення моніторингу, оцінки, підзвітності та здобуття навичок за цими напрямками
Марія* навчається в третьому класі. До початку війни вона пішла до школи. Її матері сказали, що зарахування Марії* раніше до школи допоможе їй розвинути мовні здібності. Однак після початку війни Марія* не змогла повернутися до школи, оскільки будівля зазнала бомбардування, і процес відновлення все ще триває. Марія* бере участь у соціальних та рекреаційних послугах, що надаються через проект «Простори, дружні до дитини».
MEAL допомагає респондентам зрозуміти, наскільки ефективною є їх підтримка та що може знадобитися, щоб зробити її ефективнішою. Курс «MEAL у надзвичайних ситуаціях» навчить вас, як контролювати та оцінювати надзвичайні ситуації для ефективного виконання програм та як збирати знання, які можуть сприяти подальшому реагуванню.
У цьому модулі ви побачите цінність використання інструментів та процедур MEAL під час надзвичайної ситуації та розвинете свої навички на базовому рівні, щоб збирати відповідні докази для прийняття рішень, бути більш відповідальними перед постраждалим населенням та постійно вчитися та адаптуватися.
Робота в партнерстві
У листопаді 2023 року програма «Спаси дітей» доставила електрогенератори в дві лікарні на сході України. Один з них допомагає 20 000 пацієнтам у закладі, який постраждав від відключень електроенергії протягом попереднього зимового сезону. Керівник лікарні Наталія* каже, що тричі на тиждень у них траплялися відключення світла на 4 години. Загалом у рамках датського проекту медичного забезпечення програма «Спаси дітей» поставила вісім генераторів чотирьом лікарням на сході України.
Партнерські відносини дуже важливі в гуманітарному реагуванні! Вони можуть бути між місцевими, національними та міжнародними організаціями або між підприємствами, урядами та гуманітарними організаціями. Дізнайтеся про те, як ефективно працювати в партнерстві для підтримки гуманітарних заходів у вашій громаді за допомогою цього курсу Kaya. Пройшовши цей модуль, ви дізнаєтеся про різні типи зацікавлених сторін, які працюють у сфері гуманітарного реагування, та про їхній внесок у процес реагування. Різні типи партнерства та способи роботи між цими зацікавленими сторонами у гуманітарній сфері та глобальні тенденції гуманітарного партнерства.
Турбота про персонал та благополуччя
Христина* є відданим працівником допомоги і останні два роки керує командою з семи осіб з невеликого заміського офісу в Києві. Її робота, спрямована на забезпечення психічного здоров'я та психосоціальної підтримки вразливих підлітків, приносить величезне задоволення, але емоційні витрати величезні. Вона часто виявляє, що жонглює з потребами своєї команди та вимогами ролі. Постійний вплив страждань у поєднанні з обмеженими ресурсами та тиском на задоволення нереальних очікувань призвели до хронічного стресу та емоційного виснаження. Вона намагається підтримувати власне благополуччя, розповідаючи своїй родині, що колись безмежна пристрасть до роботи тепер затьмарена почуттям вигорання.
Допомога людям у надзвичайних ситуаціях може завдати шкоди і стати непосильною для волонтерів та працівників, які реагують на кризу, важливо знати, як гарантувати, що ви та ваші колеги з гуманітарної допомоги, якими ви опікуєтесь, почуваєте себе добре фізично та психічно. Ці знання можна отримати за допомогою цього курсу на Kaya.
ВСТУП ДО ОСНОВНОГО ГУМАНІТАРНОГО СТАНДАРТУ
Антону* 3 роки, він живе з батьками та бабусею Любов'ю* у будинку в Харківській області України. Із загостренням війни будинок став притулком для великої родини, включаючи тітку, дядька та двоюрідного брата Антона. Але під час особливо сильного нападу будинок сильно постраждав від ракет і загорівся, поки сім'я ховалася в підвалі. Їм вдалося загасити полум'я, використовуючи обмежені запаси води та снігу, але вони дивом уникнули травм. На щастя, сім'я отримала будівельні матеріали та будівельну підтримку, щоб допомогти знову підготувати будинок до цієї зими, тож Антон та його рідні тепер мають теплий притулок.
Існує основний стандарт надання гуманітарної допомоги, який допомагає волонтерам та гуманітарним працівникам надавати найякіснішу допомогу - це доступно на Kaya. Важливо, щоб усі працівники у сфері гуманітарної допомоги знали цей стандарт та діяли відповідно до нього, щоб надання допомоги було узгодженим та ідентичним на всіх етапах реагування. Цей курс допоможе вам зрозуміти та застосовувати Основний гуманітарний стандарт (CHS) та тим самим підвищити якість, підзвітність та ефективність гуманітарних заходів реагування.